Serdecznie zapraszamy do przeczytania artykułu dotyczącego rysunku w notatniku podróżnym i zachęcamy do założenia własnego. Może jeszcze w tym roku uda się coś narysować w plenerze.
Serdecznie zapraszamy do obejrzenia wykładu dotyczącego epoki klasycyzmu w europie. Wykład wygłosił kierownik naszej pracowni rysunku — Przemysław Ptaszyński. Dodatkiem do tego wykładu, który pojawia się pod koniec, jest omówienie najważniejszych zagadnień prądu secesyjnego. W ramach wykładu zajmujemy się klasycyzmem francuskim, w szczególności paryskim. Omówiliśmy takie obiekty jak Szkołę wojskową, Kościół St. Suplice, Kościół Św. Genowefy (Panteon), Plac la Concorde, Pałacyk Petit Trianon.
W ostatni weekend przed Świętami Bożego Narodzenia nie zabrakło u nas dobrych humorów i podniosłej atmosfery. Wykłady, które poprowadziliśmy w ramach naszych zajęć artystycznych to Architektura Starożytnej Grecji część 2 oraz Surrealizm. Wykład o Architekturze Starożytnej Grecji poprowadzony został przez Kierownika naszej pracowni Przemysława Ptaszyńskiego. Wykład dotyczył głównie spraw architektonicznych, ale wprowadzenie związane było z rozważaniami wielkich filozofów jak Platon i Solon.
Wczoraj, około godziny 23.30 wziąłem udział w audycji radiowej "Kulturalnie na temat" w Polskim Rado 24. Audycja dotyczyła rysunku. Pani Redaktor Katarzyna Cygler, z początku, nie do końca wiedziała, o co zapytać mnie jako osobę, która rysunkiem żyje, uczy i tworzy w tej technice. Wywiad rozpoczęliśmy więc genezą - "po co i dlaczego". Cała historia rysunkowych przedstawień i działalności artystycznej człowieka rozpoczyna się w okresie magdaleńskim ok. 15.000 lat przed naszą erą kiedy to nasi.